Mehmet Suat İLHAN

Mehmet Suat İLHAN
Mehmet Suat İLHAN, 1966 Yılında Van'ın Erciş İlçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini burada tamamladı.1988 Yılında, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden birincilikle mezun oldu.

1989  Yılında Elazığ Kaymakam Adayı olarak "Mülki İdare Amirliği" mesleğine başladı. 1990-1991 yılları arasında, 1 yıl süreyle İngiltere'de yabancı dil eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemi üzerinde incelemelerde bulundu.

Daha önce sırasıyla Yahyalı Kaymakam Vekilliği, Hadim, Hemşin, Acıpayan, Nusaybin Kaymakamlığı, Sivas Vali Yardımcılığı, Sivrice, Tavas, Tavşanlı ve Toroslar Kaymakamlığı görevlerinde bulundu. Halen Odunpazarı Kaymakamı olarak görev yapmaktadır.

Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Yönetim Bilimleri Ana Bilim Dalında master yaptı ve "Bosna Hersek Olaylarının Dünya Kamuoyuna Yansıması" konulu tezi ile, "Bilim Uzmanı" unvanını almaya hak kazandı.

Evli iki çocuk babası olan Mehmet Suat İLHAN, iyi derecede ingilizce bilmektedir.
       
Mehmet Suat İLHAN'ın Yayınlanmış Eserleri:

1.Bosna Hersek Vahşeti ve Dünya Kamuoyu (Genişletilmiş 7. Basım)
2.Emperyalizmin Çağdaş Silahı: İnsan Hakları (Zalimler ve Zavallılar)(10.Basım)
 
E-posta: m.suat.ilhan@icisleri.gov.tr

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri