ÖĞRETİLMİŞ ÇARESİZLİK (TÜRKİYE-ABD STRATEJİK ORTAKLIĞI)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.340.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
184
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

ABD 1947’Marshall Planı ile başlayarak önce ekonomi, sonra maliye, nihayet eğitimi müdahaleleri ile ahtapotun kolları gibi Türkiye’yi sarmıştır. Elimizde üç kale kaldı: Genlerimizdeki ULUSAL ONUR ve istiklalimize düşkünlüğümüz, sağlam AİLE YAPIMIZ ve ORDUMUZ. 

2008’geldiğimizde 61 yıllık süreçte en az sorumlu kimdir? “Türkiye küçük Amerika olacak!”diyen Adnan Menderes mi? Su Müdürü Çoban Sülü mü? “Satarım!” diyen Tonton Amca Turgut Özal mı? Yılda birkaç defa uydurma gerekçelerde Amerika’ya giden R.Tayyip Erdoğan mı? Veya ABD’li görevli Paul Henze’nin deyimiyle “Our boys (Bizim Çocuklar)”dan Kenan Evren mi? Türkiye’de egemenlik gerçekten ULUSUN MU? Ya da atanmışlar mı seçiliyor?

Her şeye rağmen ABD başaramadı. Yaşadığımız dönem Türkiye’nin kendi seçtiği rolü oynamaya çalıştığı ABD ve Rusya Federasyonu’nunda engellemeye çalıştığı AN’dır. Yaşadığımız zaman ve uluslararası gelişmeler Türkiye’nin çıkarlarına seyretmektedir. Kuva-yı Milli ruhu yeniden doğdu, DEV UYANDI.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri