COVID-19 ve MULTİDİSİPLİNER YAKLAŞIMLAR


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-7254-72-4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2021
Sayfa Sayısı :
296
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

COVID-19 yüzyılın pandemisine yol açmış ve toplumun bütünkesimlerini etkisi altına almıştır. Sadece enfeksiyon hastalığı olarak değil,ekonomik, sosyo-kültürel, psikolojik vb pek çok alanda, hastalanmayanlar dadahil olmak üzere pek çok kişinin ağır yük altına girmesine yol açmıştır.Bilinen enfeksiyon hastalıklarından farklı seyir göstermesi, başlangıçta tanı,tedavi ve profilakside bilinmeyen pek çok konunun bulunması nedenleriyleenfeksiyona yakalanan bazı kesimler için durum tehlikeli ve ağır seyirli olmuştur.Buna karşılık bazı kesimlerde ise hiçbir belirti olmaması enfeksiyonunyayılmasında önemli bir rol oynamıştır. Bu durumla savaşabilmek için bilimselaraştırmalar hız kazanmış ve çok kısa sürede çok büyük sayıda çalışma ve yayınyapılmıştır. Sağlık çalışanları salgın sırasındaki ağırgörevlerini yerine getirirken bir yandan da bu yayınları yakından takipedilebilmesi her zaman kolay olmamaktadır.Bu nedenle hızla geliştirilmiş olan bilgibirikiminin derlenip bir kitap haline getirilmesi acil ihtiyaçlardan birihaline gelmiştir.

Bu kitabın yazılması ile COVID-19 ile ilgili multidisiplinerbilgi derlemesi yapılmış ve alanda önemli bir ihtiyaca cevap verilmiştir.Kitabımızın yazılmasında emeği geçen başta Kastamonu Üniversitesi TıpFakültesi, Kastamonu Eğitim Araştırma Hastanesi hekimlerine ve katkısı olandiğer hekimlere ve de kitabın yayımlanmasında desteği olan Berikan Yayınevine teşekkürederiz.

Bukitabı COVID-19 salgınında büyük bir özveri ile çalışan ve hatta bu uğurdahayatını kaybeden sağlık çalışanlarına adıyoruz.

 

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri