COVID–19 PANDEMİSİ Güncel Yaklaşımlar


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-7254-43-4
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2021
Sayfa Sayısı :
430
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Değerli meslektaşlarım,

İlk olarak Aralık 2019'da Çin'in Wuhanbölgesinde başlayan Şiddetli Akut Solunum Sendromu Koronavirüs 2 (SARS-CoV-2)diğer ülkelere hızla yayılmıştır. Koronavirüs hastalığı 2019 (COVID-19) olarak adlandırılan enfeksiyonuntüm dünyayı etkisine almasıyla Dünya Sağlık Örgütü 11 Mart 2020'de pandemi ilanetmiştir.

Bilindiği üzere COVID-19, 2020 yılı martayı itibariyle ülkemizde de görülmeye başladı. Salgının ülkemizi de etkisialtına almasıyla birlikte koronavirüsle mücadelemiz de başlamış oldu. Busüreçte en büyük görev şüphesiz biz sağlık çalışanlarına düştü. Biz de busorumluluğun bilinciyle bir taraftan hastalarımıza kesintisiz sağlık hizmetisunmaya devam ederken, diğer taraftan COVID-19 hastalığının kliniği üzerinearaştırmalar yaparak hastalığın tanınmasına da katkıda bulunmaya çalıştık.İçinde bulunduğumuz zor çalışma koşullarına rağmen güncel gelişmeleri toplantı,sempozyum ve kongreler vasıtasıyla yakından takip etme çabası içerisinde olduk.Bu pandemi sürecinde; hastane şartlarında yürütülen tanı ve tedavi hizmetleribaşta olmak üzere, filyasyon hizmetleri ile sağlık hizmetleri planlama vekoordinasyon görevlerinin her bir basamağında yer alarak, yapılan her birkatkının toplumsal mücadelede ne kadar önemli olduğunu daha iyi tecrübe etmişolduk.

Bilgi ve tecrübelerini kaleme alarakbilimsel birikimi zenginleştiren, bu kitabın hazırlanmasına katkıda bulunanherkese teşekkür ediyorum. Engin bilgi ve tecrübeleriyle kitabımızda bulunanmakaleleri değerlendirip sizlere en doğru ve güncel bilgilerin sunumunusağlayan değerli öğretim üyelerimiz ve uzmanlarımıza da ayrıca teşekkürü birborç bilirim.

Bu eseri, salgında hayatını kaybeden tümfedakar sağlık çalışanlarımızın anısına ithaf ediyorum...

Uzm.Dr. Münire BABAYİĞİT

 

© 2022   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri