YUFKA YÜREKLİ ANA


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Isajon Sulton
Yayın Haz. : Dr. Marufcan YOLDAŞEV
ISBN :
978-625-7254-96-0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2021
Sayfa Sayısı :
142
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Bir milletin zaman içerisindemeydana getirdiği maddi ve manevi her türlü değerin toplamına kültür denir.Maddi ve manevi kültür birikimini koruyup yaşatabilen ve bunu gelecek kuşaklaraaktarabilen milletler varlıklarını devam ettirebilir. Aksi halde başkakültürlerin egemenliğine girerek asimile olmaya mahkûm olur. Edebi eserler biranlamda insandan yola çıkarak insanın içinde var olduğu toplumu anlatırlar.Yazar/şairler hem kendim hem de içinde yaşadığı toplumu ister istemezeserlerine yansıtır. Dolayısıyla eserlerinde az ya da çok maddi ve manevikültüre yer verirler. Çağdaş Özbek Edebiyatı yazarlarından İsajon Sulton, Özbekkültürünün çok zengin bir kısmını oluşturan halk bilimi unsurlarından önemliölçüde faydalanmıştır. Bir yazar olarak Sulton, mensubu olduğu milletinbirikimlerini yorumlamaya ve değerlendirmeye, bu değerleri yüceltmeye,zenginleştirmeye çalışmış, onların üzerinde düşünmüş, onları yorumlamıştır. Bukitapta İsajon Sulton'ın halk bilimi malzemelerini nasıl kullandığını, halkbilimi ürünleri hakkındaki düşüncelerim ve bu ürünlere bakışım göreceksiniz. Aynızamanda Özbek kültürünü daha yakından tanıyacaksınız.

 

© 2022   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri