YANKISINI YİTİREN SES AHMET MİTHAT’LA OKSİDENTALİST BAKIŞ AÇI


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Kudret SAVAŞ
ISBN :
978-605-7697-65-3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2021
Sayfa Sayısı :
436
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Bu çalışma, Mithat Efendi'nin sonraki dönemlerde yankısını kaybeden sözüne dikkat kesilerek oryantalizm, oksidentalizm gibi konularda ortaya koyduğu düşüncelere odaklanmaya çalışıyor. Hem oryantalizm hem de oksidentalizmle ilgili önemli hususları dile getiren yazar, adeta Said, Hanefi vb. birçok ünlü ismin fikri öncüllüğünü üstlenmiş durumda. Birçok hususu çok daha erken tarihlerde dillendirmeyi başarması bakımından aslında her iki kavramın evrensel kaynaklarında adının geçmesini fazlasıyla hak etmiş durumda. Eserlerinde yer alan oksidentalist eleştiriler yıllarca az sayıda kişi dışında kimsenin dikkatini çekmemiş; tozlu sayfalarda okurunu beklemiştir. Çalışmanın temel amacı, yazarın oryantalizm ve oksidentalizmle ilgili düşüncelerine eğilerek erken tarihlerde ileri sürülen fikirleri tekrar okuyucusunun dikkatine sunmaktır.
© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri