AHISKALI TÜRKLER (Gürcistan, Özbekistan, Rusya, ABD)


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978-625-7049-59-7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2023
Sayfa Sayısı :
408
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

 Ahıskalı Türkler 1989 Fergane Faciası sonrası başta Rusya Federasyonu olmak üzere Ukrayna ve ABD'ye zorunlu göçler yaşamıştır. Gittikleri ülkelerde hayata tutunma, barınma sorunları yaşayan Ahıskalılar her şeye rağmen vatan-Ahıska'ya dönüş davasından vazgeçmemişlerdir. Eserde Rusya Federasyonunun merkezi ve yerel kurumları ile Uluslararası Ahıskalı Türkler Vatan Cemiyeti'nin temsilcilerinden oluşturulan Kurumlararası Komisyonun çalışmaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Kurumlararası Komisyon tarafından hazırlanan ve Gürcistan Makamlarına sunulan “vatana dönüş” taslak metinlerinin içeriğini öğreneceksiniz. Geri dönüş sorununun çözümü konusunda başta Gürcistan'ın ulusal ve uluslararası düzeyde aldığı rolünü, Gürcistan'a büyük destek veren Avrupa ülkelerinin konuya yaklaşımını ve ABD'nin görünürde uzattığı yardım elinin ne amaçlar taşıdığını değerlendirme fırsatı bulacaksınız. Rusça'dan çevrilen Ahıskalı Türkler: Gürcistan, Özbekistan, Rusya, ABD kitabı Ahıskalı Türklerin vatan-Ahıska'ya dönüşüyle ilgili belgeleri, yazışmaları, yorumları içermektedir.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri