ŞERMİN


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Teyfik FİKRET
Yayın Haz. : Mustafa YÜCEL
ISBN :
978.975.267.373.1
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
96
Ebat :
0 cm X 0 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
İnsanlığın sahip olduğu tüm bilgiler, binlerce yıllık bir birikimin sonucudur. Bu birikimler, kuşaktan kuşağa yazıyla yani kitaplarla aktarılır. Geçmişin kültür, uygarlık ve sanatını ancak kitaplarla, daha doğrusu okumayla öğrenebiliriz. Uygarlığın bugün ulaştığı noktada bilginin büyük rolü vardır. İnsanlık ve bilgileri, büyük deneyimler sayesinde elde etmiş ve birikimlerini kitaplara aktararak bile ulaştırmıştır.

Kitaplar; millî kültürün temel taşları ve aynı zamanda insanlığın paylaştığı bilim ve düşünce dünyasına açılan kapılarıdır. Kültür; bir ulusun maddi ve manevi değerlerinin tümüdür. Bir ulusun kültüründe kendine özgü duyuş, düşünüş ve bir ifade biçimi vardır.

Bir ulusun kültürünü oluşturan temel değerleri anlamak, değerlendirmek, yorumlamak ve bir hayat biçimi hâline dönüştürmek için okumaya yani kitaplara ihtiyacımız vardır. Her ulusun kültüründe olduğu gibi Türk ulusunun da kültürünü oluşturan temel kitaplar vardır.
İşte, hazırladığımız bu seride, böyle bir görüşü benimsedik. Türk edebiyatının önde gelen temsilcilerinin seçkin eserlerini, özgün biçimiyle siz değerli okurlara sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayız.

© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri