ATATÜRK'ÜN TARİH ÖĞRETMENİ MEHMET TEVFİK BİLGE


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Güngör TOPLU
ISBN :
978.975.267.104.7
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2006
Sayfa Sayısı :
110
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün okul hayatını anlatanlar,Onun saygı ve takdirle andığı öğretmenlerinden yeterli derecede bahsetmemişlerdir.Oysa Atatürk bütün öğretmenlerini saygı ve takdir dolu sözlerle anmış ve onlara minnettarlığını her vesile ile gündeme getirmiştir.

''Kendisine minnet borcum vardır.Bana yeni ufukalar açtı''diyerek minnnettarlığını dile getirdiği öğretmeni Mehmet Tevfik BİLGE de Manastır Askeri İdadesi'nde Atatürk'ün tarih öğretmenliğini yapmıştır.Mehmet Tevfik BİLGE,Manastır Askeri idadesi,Kuleli Askeri Lisesi ve İstanbul Kız lisesi'nde görev yaparak ,başta Atatürk olmak üzere birçok kıymetli Türk subayının yetişmesinde ve düşünce yapılarının oluşmasında etkili olmuş,değerli bir subay,tarihçi ve ilim adamıdır.
© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri