HALİDE EDİP YAKUP KADRİ VE REŞAT NURİ’NİN ROMANLARINDA NESİL ÇATIŞMALARI


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.532.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2011
Sayfa Sayısı :
496
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Sinekli Bakkal ile Halide Edip, Yaban ile Yakup Kadri ve Çalıkuşu ile Reşat Nuri isimleri özdeşleştirilmiştir. Onlar, özellikle roman türündeki eserleriyle bugün de Türk edebiyatının önde gelen üç büyük yazarıdır. Bu üç romancı, dünyada büyük çalkantıların yaşandığı bir çağın havasını soludular. Eserlerine mensubu oldukları toplumdaki sosyal, siyasal ve kültürel alandaki değişmeleri yansıttılar. Bu değişme ve gelişmeler, birçok alanda nesiller arasında görüş ve düşünüş farklılığı ortaya çıkardı.

Değişen dünyaya göre her neslin duyuş, düşünüş ve anlayış ayrılığına bağlı olarak, onların kabulleri ve retleri de birbirinden farklı olacaktır. Bu farklılık, nesiller arasındaki çatışmaları doğurmaktadır.Üç büyük yazarımızın romanlarının incelendiği Nesil Çatışmaları adındaki bu eser, alanında yapılmış ilk ve tek çalışmadır.

Eserde, Tanzimat ile başlayan değişme ve gelişmelerin üç büyük yazarımızın romanlarına yansıyan yaklaşık yüz yıllık seyri ile karşılaşılmaktadır.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri