HER DAİM AŞK 3 NOKTA


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.66.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
120
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

                                                                

                                                                         ŞAİRİN ELBİSESİDİR ŞİİR

Yüz yıllardan beri nice şavaşlar nice aşklar yaşanmıştır. Daha yazının bulunmadığı zamanlarda bile taşlara çizilen resimler bize geçmişin dili olmuştur, insanlar yaşadıkları hayatı bir şekilde yansıtmışlardır. Ve bu güne ışık olmuşlardır. Öyleyse şiir hayatın kendisidir diyebiliriz.

Çok şey söylenebilir şiir için, tohumun toprakta can bulması gibi bir şeydir şiir.Mesela yağmurun rüzgâra karşı koymasıdır. Kavgadır, sevinçtir, mutluluktur şiir. Dilde dua kalpte yaradır.

Mecazi buluşlarLa kelimeleri süsleme sanatıdır. Çarpıcı ifadelerle insanı etkilemektir.

Şairin amacı bir insanın gönlüne ulaşabilmek, orada kendine bir yer bulmaktır. Toplumun dili olabilmektir. Sevmektir sevilmektir.

İnsan heryerde insandır. Sevginin dili her yerde aynıdır. Bir tebessüme bin şiir yazılır da anlatılamaz. Bir kurşunla bin harf vurulur da yine de dinmez bazen kanayan yaralar. Şairin suskunluğu bile şiirdir, işte bu yüzden ben şair olmaya değil şiir olmaya çalışanlar­danım. Siz şiirseniz bir yazan mutlaka olacaktır.

 

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri