BİLİMİN İZİNDE -Prof. Dr. PAKİZE AYTAÇ ARMAĞANI


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Dr. Reyhan Gökben SALUK
ISBN :
978.605.2030.75.2
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
424
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Elinizdeki bu kitap, “Bilimin İzi" adını taşımaktadır; Türk dili ve edebiyatı sahasının önemli hocalarının yazılarıyla taçlanmış bir kaynak eser konumundadır. Bununla birlikte, Türk halk edebiyatı çalışmalarıyla kıymeti tartışılmaz hocamız Prof.Dr. Pakize Pervin Aytaç'a bir armağan hüviyeti taşımaktadır. 

Prof. Dr.Pakize Pervin Aytaç, hem tasavvuf literatürü ile ilgili, hem de halk hikâyeleri ve kitâb-ı mensur realist İstanbul hikâyeleri konularında yapmış olduğu araştırmalarla, neşirlerle Türk halk edebiyatı alanında önemli bir boşluğu doldurmuştur.

   Dört bir yanda sadece dalı budağı yoktur,hayallerini göndermiştir, umudunu, ülküsünü, derdini, sevdasını, vatan millet aşkını göndermiştir dört bir yana. Gerçekleştiremediklerini onlarla gerçekleştirecektir artık; yüreğinde beslediği sevgiyle umutla beslemiştir çünkü onları. Hayaller onlarla vücut bulacaktır, buluyordur. Ama bilinsin ki bu hayaller gerçekleşirse Kızılelma ütopya değildir artık. Oğuz Kağan'ın,Fatih'in, İslam Peygamberinin Mekke'yi fethi gibi coşkuyla yaşar beklentilerini, umutlarını ve dört bir yanda büyüttüğü genç neferler bu duyguyla yoğrulmuştur çünkü hamurlar. Onu tanıyanlar bilirler ancak hayallerinin ufuksuzluğunu, sıradışılığını. Bilimin en bilinmez isimlerini anlatırken beslemiştir o duyguları. Türkiye kadar gerçek, evren gibi sınırsızdır Türk için hayal ettikleri.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri