KUR'AN'I DUYDUM VE GÖRDÜM Kİ ! ‘’O’’ BİR HAYAT KİTABI'DIR


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.80.6
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
352
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

 

“İbret olmaz bize, her gün okuruz ezber de!

Yoksa hiç maksat aranmaz mı bu ayetler de?

Lâfzı muhkem yalınız,anlaşılan, Kur'ân'ın:

Çünkü kaydın da değil,hiçbirimiz ma'nanın.

Ya açar Nazm-ı Celil'in bakarız yaprağına;

Yahud üfler geçeriz bir ölünün toprağına.

İnmemiştir hele Kur'an şunu hakkıyla bilin,

Ne mezarlıkta okunmak, nefal bakmak için!”

                                                                    Mehmet Akif Ersoy

 

Büyük şair Mehmet Akif Ersoy'un, çok derin anlamlı bu mısraları beni hep etkilemiştir. Yüce Allah,Kitabın'da yer alan çok sayıda ayetle; bu ayetlerin apaçık ayetler olduğunu,Kur'an'ın, sağlam bilgi ve delillere dayalı olarak ayrıntılı şekilde açıklanan bir kitap olduğunu, Kur'an'ı,   okuyup,anlayıp; düşünmemizi, akletmemizi, öğüt ve ibret almamızı, gerçeği kavramızı,buna bağlı olarak; bildirilen hükümleri hayatımıza uygulamamızı, böylece doğruya ve güzele yol bulmamızı emretmektedir. Yüce Kitabı anlıyarak okurken,O'nda bulunan mesajları anlamaya başladım. Anladıkca gördüm ki; O sadeceAllah'la olan ilişkilerimizi değil; insan olarak yaratılışımızdan, insanoğlu olarak yaratılışımıza, hayatımızın her aşamasına, her yönüne, herkes ve herşeyle olan ilişkilerimize yönelik çok açık hükümler bildiren ''bir hayat kitabıdır''. Duyunca yani anlayınca görülmektedir ki; Yüce Allah'ın vahyinin hükümleri dışında kalan hiç bir zamanınız, hiç bir düşüncemiz ve hiç davranışımız yoktur.

Anlamaya çalışırken,anladığımı, anladığım kadarıyla, bir yazılı metin haline getirdim. Özellikle(zaten bu konuları çok iyi bilenler için değil) kendim gibi anlamaya çalışanlar için.

 

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri