KLASİK MANTIK


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.2030.45.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
224
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Felsefenin temel dallarından biri de mantıktır. Mantık,doğru düşünmenin kurallarını ele alan bir bilimdir.

İnsanın en önemli özelliklerinden birisi de düşünmesidir.İnsanın düşünen varlık diye tarif edilmesi bu temel özelliğinin ifadesidir.Düşünme insanın temel özelliği olduğuna göre bu etkinliğin doğru bir şekilde yürütülmesi için mantık kurallarının temele alınması gerekir. Doğru düşünmenin ilkeleri olarak kabul edilen bu kurallara mantığın temel prensipleri veya akıl ilkeleri denilir. Dolayısıyla mantıklı düşünme doğru düşünme, doğru düşünme ise akıl ilkelerine uygun düşünmedir.

Sağlam bir mantık bilgisi, günlük yaşamdaki pratik sorunlarımızın çözülmesinde önemli bir araçtır. Genellikle anlaşmazlık ve iletişimsizliğin temelinde, kelime ve kavram kargaşası yatar. Mantık; insana ayrıntılı düşünme ve düşündüklerini anlaşılır bir dil ile ifade etme imkânı sağlar. Böylece insan doğru ile yanlışı, ispat edilenle ispat edilemeyeni ayırt etme yeteneği kazanır.

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri