EPİKTEN ROMANA -ANLATMA ESASINA BAĞLI METİNLER- Prof. Dr. Şerif AKTAŞ’IN DOKTORA DERSİ NOTLARI


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Dr. Tayfun HAYKI
ISBN :
978.605.2030.93.6
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
148
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

“Ve daha nice nice ayrıntı… Bunların her birinin diğerinden farkını açık biçimde ortaya koyan metinlerin bulunduğu kitaplar, sayfa aralarına kâğıt parçacıklarıyla koyulan işaretlerin hacmini kabarttığı dergiler… Bazen de rengârenk kalemlerle beyaz ve sarımsı kâğıtlara alınmış notlar görürdük. Bu özenli, düzenli, güzel mi güzel el yazısıyla dolu kâğıtlar belli ki kitaplarda bulamadığı zaman kendi yazdığı örnek metinlerdi. Mavi mürekkeple yazılmış bir metnin bazı ibareleri yeşil, bazı kelimeleri kırmızı olurdu. Muhtemelen farklı bir bakış açısıyla vurgulayacağı, üzerinde belki öğrenciyi konuşturmak istediği kavramlar, kendilerini hocaya böyle farklı renklerle hatırlatıyorlardı.”

Prof. Dr. Nâzım H. POLAT

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri