ESKİ TÜRKLERDE DEVLET GELENEKLERİ VE TÖRENLERİ ( TARİH ÖNCESİ DEVİRLERDEN TÜRKLERİN İSLAM DİNİ MEDENİYETİ GİRİŞİNE KADAR )


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7634.77.1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
344
Ebat :
14 cm X 21 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Türk Oğuz beyleri, işitin: Üstte gök basmasa, altta yer delinmese, Türk milleti,
İlini töreni kim bozabilecekti?                                         
                                                                        Bilge Kağan 732

Bozkır coğrafyasında çetin hayat şartları ve hayatta kalma mücadelesi içerisindeki Türk milleti tören ve geleneklerine sıkı bir şekilde bağlanmıştır. Bu tören ve gelenekler Türklerin milli ve manevi bağları olmuştur.

Türklerin silah gücü ile büyük devletler kurdukları ifade edilmesine rağmen yerleşik bir medeniyete sahip olmadıkları öne sürülmüştür. Ancak tören ve geleneklerin oluşması için güçlü, köklü yerleşik bir medeniyet gerekmektedir. Türklerin tören ve geleneklerinin varlığı bize bu öne sürülen düşüncenin doğru olmadığını ispatlamaktadır.

Türklerde tören ve gelenekler adlı çalışma, beş bölümden meydana gelmektedir. Birinci bölüm Türklerde hükümdarlıkla ilgili tören ve gelenekler; ikinci bölüm askerî hayat ve faaliyetlerle ilgili gelenekler; üçüncü bölüm sosyal hayat ve faaliyetlerle ilgili gelenekler;  dördüncü bölüm iktisadi hayat ve faaliyetlerle ilgili gelenekler; beşinci bölüm dinî ritüeller ve faaliyetlerdeki tören ve geleneklerden oluşmaktadır.© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri