MİLLİYETÇİLİK


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Selim YILDIZ
ISBN :
978-625-7457-94-1
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2022
Sayfa Sayısı :
104
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

"Buâbideler, büyük Türk milliyetçileri, millet sevdalıları olan Kültigin'in, BilgeKağan'ın ve Vezir Bilge Tonyukuk'un bize tarihin derinliklerinden seslenişidir.Bu âbideler; atalarımızın, asırlar öncesinden yola çıkmış bir selamıdır. Buâbideler; atalarımızın tarihin derinliklerinden milletimize gösterdiği ülküdür.Bu âbideler, atalarımızın acı ve tatlı hatıralarla dolu, denenmiş bir hayatıniçinden çıkararak bizlere ulaştırdığı derstir, nasihattir, ihtardır, ikazdır vebuyruktur.

Bu âbidelerde,

Bir edebidehadan çıkmış ihtişamlı bir hitabet gücü,

Kendinden eminbir zekânın keskin ve yalın bir buyruk ifadesi,

Millet kaygısıile yoğunlaşarak "ben" derken bile "bizi" anlatan soylu birmillî gurur,

Ve özbenliklerini millet içinde eriterek, milliyetçiliğin zirvesine yükselmiş asilTürk cedlerinin damgası vardır."

Türkmilliyetçiliğinin ifade ettiği birlikte var olma ve birlikte yaşama, birliktebaşarma refah ve huzur ile taçlandırılmış, devlet telakkisi insani temeldeileri düzeye taşınmıştır.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri