BELEDİYELERDE STRATEJİK PLANLAMADA KATILIMCILIĞIN ÖNEMİ


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Sabri Çınar
ISBN :
978-625-6428-49-2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2023
Sayfa Sayısı :
136
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

1983-Tekirdağ doğumlu olan Sabri ÇINAR; Lisans öğrenimini ilk önce Trakya Üniversitesi'nde (2005), daha sonra Anadolu Üniversitesi işletme Fakültesi'nde (2018), Yüksek Lisans öğrenimini ilk olarak Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Küreselleşmeve Uluslararası İlişkiler Tezsiz Yüksek Lisans Programı'nda “Kent Markasının Oluşturulması ve Yerel Ekonomiye Katkıları: Tekirdağ Örneği” (2020) başlıklı çalışması ile tamamlamıştır. Tezli Yüksek Lisansını ise Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü işletme Anabilim Dalında (2023),“Belediyelerde Stratejik Planlama Sürecinde Katılımcılığın Önemi: Süleymanpaşa Belediyesi Örneği” başlıklı tezi ile başarılı şekilde bitirmiştir.

2014 -2019 yılları arasında, Süleymanpaşa Belediyesi kurucu meclis üyelerinden birisi olan Çınar, halen Milliyetçi Hareket Partisi Grup başkan vekilliği ve meclis üyeliği görevlerini sürdürmekte ve Mart 2019 seçimlerinden sonra da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini icra etmektedir. Birçok dernek ve STK'larda başkanlık, üyelik görevlerinde bulunmuştur.

Ağırlıklı olarak; Belediyelerde Stratejik Planlama, Kentsel Markalaşma, Yerel Yönetimler, Yerel Yönetimlerde Katılım ve Acil Eylem Planları, konularında çalışan Çınar'ın ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış akademik çalışması bulunmaktadır. 2022 yılında Gazi Yayınevi'nde yayımlanan “Yerel Yönetimler Üzerine Siyasi, Mali ve Sosyal Tartışmalar” başlıklı kitapta, “Yerel Yönetimlerde Stratejik Planlamanın Önemi ve Acil Eylem Planlan" adlı kitap bölümünün yanı sıra ulusal endeksli (TRDizin) Yaşar Üniversitesi Dergisinde “Kentsel Markalaşma Sürecinde Yerel Yönetimlerin Önemi' başlıklı makalesi de bulunmaktadır.

Sabri Çınar, evli ve bir çocuk babasıdır.

© 2024   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri