AVRASYA’DA TÜRK JEOPOLİTİĞİ - TÜRKLERE AÇILAN GENİŞ UFUKLAR


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.308.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
672
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Dünya üzerinde çeşitli bölgelerdeki toplumların, ayakta kalabilmek uğruna birbirleriyle mücadeleleri insanlık tarihi ile yaşıttır. Bu mücadelenin gayesi daha iyi yaşamak olduğu halde vasıtaları, yeri ve zamanı çok değişiktir. Mücadele her zaman, her çeşit vasıta ile her gün devam ede gelen milli, hayati kavgaların kendisinden başka bir şey değildir. Hayat mücadelesini yapamayan toplumlar zamanla erir, küçülür ve kaybolurlar. Bu erimenin önüne geçile bilmesi için “birlik ve aidiyet” değerleri korunmalıdır.

Çalışmanın özünü “Batı Türkleri”ve Türk Cumhuriyetleri” oluştururken, Türkiye’nin etki alanlarındaki (Balkan, İran, Irak, Suriye ve Kıbrıs)Türkler, Gagauz ve Ukrayna Türkleri(Kırım) ile Rusya’daki diğer Türk ve Müslümanlar, Doğu Türkistan Türkleri, Almanya örneğinde Avrupalı Türkler Türkiye merkezli incelendi.
© 2019   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri