BOMBA


Büyütmek için resme tıklayın...
Yazar : Ömer SEYFETTİN
Sedeleştiri : Dr. Kâmil AKARSU
ISBN :
978.975.267.704.3
Yayınevi :
Kurgan Edebiyat
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
198
Ebat :
14 cm X 20 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Ömer Seyfettin dizisinin üçüncü kitabı olan “Bomba” da, on iki hikâye bulunmaktadır.
Kitaba adını veren Bomba hikâyesinde, sınır bölgelerindeki askerlik hayatının gözlemleri, Balkan Savaşı’nın acıklı olayları, özellikle şehvet ve taarruz sahneleri aşırı bir realizmle resmedilmiştir.
Kitapta yer alan diğer 11 hikâyenin konuları genel olarak birbirine yakındır. Bu hikâyelerde; Birinci Dünya Savaşı yıllarında, tarih ve kahramanlık temalı, bir millî edebiyat yaratma arzusuyla yazdığı “Eski Kahramanlar” üst başlığıyla bir ideal insan olarak işlediği kahraman tipler, mazi özlemi, eski ve yeni kahramanlara ait konular üzerinde işleyerek vücuda getirdiği destani ruhla yazılmış millî ve milliyetçi duygular, savaşın doğurduğu kötümser havayı dağıtmak ve onlara umut vermek amacı vurgulanır. Yazar, bu hikâyelerinde oldukça başarılıdır. Çünkü o, Türk savaş tarihini, terimlerini ve kahramanlarını iyi bilir.
“Kızılelma” Neresi? ise, bir fikri savunmak veya yermek amacıyla yazdığı hikâyelerden biridir.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri