ASRIN KIZILELMASI TÜRK BİRLİĞİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.9661.94.2
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2017
Sayfa Sayısı :
416
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Elinizdeki “Asrın Kızılelması: Türk Birliği” adını verdiğimiz bu kitap;“Asrın Kızılelması” ve dünyayı huzura kavuşturacak gibi algılanan “Günümüzün Mehdîsi” olacak nitelikler, bilgiler ve öngörüler içermektedir.

Mete Hanla başlayan, Atilla ile berraklaşan, Bilge Kağan ve Orhun Anıtları ile belgeleşen, Selçuklular ile mesafe alan, Osmanlılar'la uygulamaya konulan,Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile “Kızılelma/Ülkü” olarak kayıtlara giren ve günümüzde dünyadaki gelişmelerin oluştuğu şartlar çerçevesinde dünyanın gündemine taşınan Türk Birliği; geçmişten beri Türk Millliyetçiliğinin ve Türk Milliyetçilerinin hedefleri/Ülküleri arasında olmuştur.

Orhun Abideler'in deki ifadelerin Divan-ü Lügatut Türk'te “Tanrı'nın Ordusu” hüviyetine kavuşan, İsmail Gaspıralı ve Yusuf Akçura ile edebî nitelik kazanan, Ziya Gökalp ile sosyal/sosyolojik bir mesele haline gelen, Atatürk ile kurumlaşan ve ülküleşen,   Nihal Atsız'ın“Bütün Türkler Bir Ordu; Katılmayan Kaçaktır…” ifadeleriyle teşvik edilen,Alparslan Türkeş ile son yüzyıl siyasetinin gündemine taşınan ve  “ayağa kaldırılan”  Türk Birliği; Yirmibirinci Yüzyılda projelerle ve çalışmalarla uygulamaya geçirilmeyi, gerçekleştirilmeyi beklemektedir.   

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri