KALİTE YÖNETİMİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.605.7501.49.3
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2018
Sayfa Sayısı :
437
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

Bu kitap üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora ders programlarında yer alan “Kalite Yönetimi, Toplam Kalite Yönetimi, Altı Sigma, Yalın Altı Sigma, İleri Kalite Uygulamaları” ve “İleri Örgüt Yapılanmaları” gibi ders müfredatlarını içerecek şekilde hazırlanmıştır.
Kitap aynı zamanda, küreselleşen dünyada rekabet ve örgütsel mükemmellik sağlamada, ülke ve uluslararası camiada tanınırlık ve dünya markası hedeflerini gerçekleştirmek isteyen kamu ve özel, kâr amacı güden ve gütmeyen tüm organizasyonların kalite yönetimi ve kalite güvence sistemlerinin geliştirilmesi ve iyileştirmelerinde teorik ve pratik pek çok bilgi; teknik, araç ve uygulama örneklerini de içermektedir.
Kitapta kalite kavramı ve tanımları, Japonya, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere çeşitli ülkelerde uygulanan “Toplam Kalite Yönetimi”, “Altı Sigma”, “Yalın Altı Sigma”, “Örgütsel Mükemmellik” gibi kalite yönetim çeşitleri etraflıca işlenmiş; Stratejik Planlama Yönetimi de dâhil edilerek PUKÖ, DMAIC, DRIVER, RADAR ve KAIZEN yönetsel döngüleri; bunların kullandıkları pek çok kalite yönetim araç ve teknikleri, kalite çember ve kalite ekip çalışmaları, kalite eğitimleri, kalite ödülleri, kalite guruları ve bunların kaliteye olan katkıları farklılıkları ile anlatılmıştır. Çalışmada ayrıca kalitede uygulamaya yön veren standardizasyon, sertifikasyon ve akreditasyon işlem ve uygulamalarına da yer verilmiştir.
.


© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri