Türk Siyasetinde Toplumsal Vicdan Liderliği: DEVLET BAHÇELİ MODELİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.625.7049.82.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2020
Sayfa Sayısı :
312
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Devlet Bahçeli’nin dayanışma bilgeliği kapsamında dikkat çeken özelliği, kriz yönetimindeki toparlayıcı liderliğidir. Toparlayıcı liderlik, Covid-19 gibi etki alanı geniş ve yıkıcı olan salgın türü krizlerde, sorunların kronikleşmiş bir tabloya dönüşmemesi için, kriz yönetiminde aksayan ve düzeltilmesi gereken tarafları onaran liderliktir. Toparlayıcı liderliği ile Devlet Bahçeli’nin en büyük avantajlarından birisi, onarıcı liderliğidir. Onarıcı liderlikte, değinilmesi gereken bir diğer nokta, aile büyüğü algısıdır. Devlet Bahçeli’nin onarıcı ve toparlayıcı liderliği, bir ailede, aile büyüğünün sözüne itibar edilmesi ve bilge kabul edilmesi gibidir. Halka dokunan, inandırıcı liderliği ile Devlet Bahçeli, aile büyüğü etkisi yaratmaktadır. “Devlet Baba” imajını pekiştiren, bilge liderliği ile bir aile büyüğüdür. Zor zamanların atlatılmasında, aile büyükleri, yatıştırıcı liderlik göstermektedir.
Devlet Bahçeli bilgeliği, aslında, Türkiye’nin bir aile fotoğrafı gibidir. Aile büyükleri başta olmak üzere, ailenin tüm fertlerinin bir arada olduğu aile fotoğrafı, Türkiye’nin birlik, beraberlik ve dayanışma fotoğrafıdır. Devlet Bahçeli’nin bilge liderliği, Türkiye’nin aile fotoğrafıdır. İtidal çağrıları, adanmışlığı, fedakârlığı, mağdurların yanında oluşu, beka hassasiyeti, hakkaniyet savunuculuğu ile zor zamanların atlatılmasında bir güven odağıdır. Bilge liderlik, milli dayanışma için itidal ve sadakat çağrılarını da içermektedir. Devlet Bahçeli, virüsle toplumsal mücadelede, halkın belirlenen istikamette birlik ve dayanışma içinde olması için, itidal içinde bir liderlik göstermiş ve dayanışmanın da odağı olmuştur. Devlet Bahçeli liderliği, kriz dönemlerinde milli dayanışmanın, bilgelik eksenidir.


© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri