Mahmut TOPRAKÇIOĞLU

Mahmut Toprakçıoğlu,

Yazar aslen Kayseri doğumlu olup;sırasıyla Yeni Turan İlk okulu,  Ankara Gazi Lisesi ve Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği  Fakültesi’ni bitirdi. Lise yıllarında ülke ve toplum sorunlarıyla ilgilenmeye başladı. Çeşitli gazete ve dergilerde yayımladığı makaleleriyle görüş ve düşüncelerini paylaştı.

Kurucusu olduğu Çankaya Vakfı bünyesinde   eğitim ve tarih konularında çeşitli araştırma eserlerini yayımladı.

Mesleğinin İnşaat Mühendisliği olması, yazılarına ayrı bir disiplin kazandırmış ve olaylara bakışına farklı bir perspektif katmıştır.  Bu çerçevede özellikle Osmanlı ve Cumhuriyet döneminin inşâ ettiği kentler başlığı altında alan çalışmaları ve deneysel mukayeseli çalışmalarının yer aldığı  “Kentlilik Bilinci ve Yerel Yönetim”  isimli kitabı kaleme almıştır.  Ülkesi ve ülke insanının, yarınına ilişkin düşünce üreten bir aydındır.

Yakın tarihimize ilişkin araştırmalarını “Bozuk Oyun” adlı eserle romanlaştırmıştır. Türk-Ermeni ilişkileri üzerine yaptığı çalışmalarını yakın dönemde kitaplaştırarak okuyucularıyla paylaşmaya devam edecektir.

Toprakçıoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

 

© 2020   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri