TÜRK İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRK İLKELERİ


Büyütmek için resme tıklayın...
ISBN :
978.975.267.341.0
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2010
Sayfa Sayısı :
499
Ebat :
14 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..

“1919 yılı Mayısının19’uncu günü Samsun’a çıktım. Genel durumve görünüş: Osmanlı Devleti’nin içinde bulunduğu topluluk, Genel Savaştayenilmiş, Osmanlı ordusu her yanda zedelenmiş, koşulları ağır bir ateşkes anlaşmasıimzalanmış, Büyük Savaşın uzun yılları boyunca millet, yorgun ve yoksul birdurumda. Milleti ve ülkeyi Genel Savaşa sürükleyenler, kendi hayatlarının kaygısınadüşerek yurttan kaçmışlar.

Padişah ve Halife olanVahdettin, soysuzlaşmış, kendini ve yalnız tahtını koruyabileceğini umduğu alçakçaönlemler araştırmakta. Damat Ferit Paşa’nın başkanlığındaki hukûmet, güçsüz, onursuz, korkak,yalnız Padişahın isteklerine uymuş, onunla birlikte kendilerini koruyabilecekherhangi bir duruma boyun eğmiş”.

Prof. Dr. E. Semih YALÇIN Son Eserleri
Prof.Dr Selçuk DUMAN Son Eserleri
Prof. Dr. Emine ERDOĞAN ÖZÜNLÜ Son Eserleri
Prof. Dr. Şennur ŞENEL Son Eserleri
Dr. Nuran KILAVUZ Son Eserleri
Prof.Dr. İsmet TÜRKMEN Son Eserleri
© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri