Siyasi, Sosyal ve Kültürel Yönleriyle Türkiye ve Rusya -1-


Büyütmek için resme tıklayın...
Yayın Haz. : Prof. Dr. Osman KÖSE
Yayın Haz. : Dr. Yasemin ULUTÜRK
Yayın Haz. : Prof. Dr. Emine İNANIR
ISBN :
978.605.7634.11.5
Yayınevi :
Berikan Yayınevi
Basım Yeri / Yılı :
ANKARA / 2019
Sayfa Sayısı :
604
Ebat :
16 cm X 24 cm
Fiyatı :
Sorunuz..
Araştırma ve incelemeler yapılırken ise disiplinler arası bir çalışmadan yararlanmak 21. yüzyıl dünyasının temel özelliklerinden biri haline gelmiştir. Disiplinler arası çalışmak demek, bilim insanının evrensel boyutlarda düşünmesi ve ürünlerini bu çerçevede ortaya koyması demektir. Metodolojik bir çalışma ile aklı çok yönlü çalıştırmak ise araştırmacının bilim dallarından en az birkaç tanesi ile mülâhaza etmesi anlamına gelir. Zira bilim insanı, ayrıntıda gizli olan evrensel yasaların işleyişini keşfetmeyi istemeli ve vaktini buna vakfetmelidir. Bu aşamada ise hiçbir disiplinin birbirinden bağımsız olamayacağı da ortaya çıkan önemli neticelerden biridir. Her bilim dalı kendi içerisinde müstakil bir yol çizerken aynı zamanda kendisini besleyen farklı bilimlerden de yararlanarak üzerinde bulunduğu yolu geliştirme ve değiştirme imkânına sahip olmaktadır. Dolayısıyla uluslararası ya da ulusal ölçekte gerçekleştirilen her yeni buluş, sadece kendi alanını değil doğrudan ya da dolaylı olarak pek çok bilim dalını da etkilemekte ve bilim insanlarını yeni bakış açılarına sevk edecek bir ufuk aç-maktadır. Bu kitap ise sosyal bilimlerin tüm alanlarında özgün çalışmalar yapan araştırmacı ve bilim insanlarının ortaya koydukları ürünleri bir araya getiren önemli bir kaynak kitap olarak karşınızda durmaktadır. Kendi alanında gerçekleştirilen yeni buluşlardan haberdar olmak isteyen ve farklı bilim dallarından yararlanarak yeni buluşlar ortaya koymak isteyen bilim insanları için bu eser, istifade edilmesi gereken önemli eserlerden biridir.
© 2021   Berikan Yayınevi   -  Tüm hakları saklıdır.   |   GMK Bulvarı No:80/1 Maltepe Ankara TÜRKİYE  -  Tel: +903122326218  -  Faks: +903122321499  -  berikan@berikanyayinevi.com.tr
Berikan Yayınevi sitesinde kullanılan kitap, dergi, bülten, dijital eser, fotoğraf, haber gibi içeriği, sitenin görünüm ve teknik değerlerini önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.
Verisayar Bilişim Teknolojileri